KGK Kodlama Cihazları

KGK Inkjet Kodlama Cihazları

KGK kodlama cihazları üstün Japon teknolojisiyle, yüksek performans için üretilmiştir.

Üretimi Japonya'da gerçekleştirilen KGK kodlama cihazları, çok düşük sarf malzeme tüketimleri, arıza oranları son derece düşük olan elektronik ve mekanik parçaları, ekonomik ömürlerinin oldukça uzun olması gibi yaygın olarak bilinen özellikleriyle dünya çapında sürekli artan ve yüksek memnuniyete sahip bir müşteri portföyüne ulaşmıştır. 1968 yılında, Japonya Wakayama'da stampalı kodlama makineleri ile çalışmalarına başlayan KGK- Kishu Giken Kogyo Co. Ltd., günümüzde ileri teknoloji kullanılarak üretilen birçok inkjet modeliyle müşterilerine hızlı, ekonomik ve faydalı çözümler sunar.

kgk-inkjet-kodlama-cihazları

Japon Teknolojisiyle Üretimde Yüksek Performans

KGK kodlama cihazları üstün Japon teknolojisiyle, yüksek performans için üretilmiştir. Mükemmel çalışma sistemleri sayesinde sistem duruşları minimize edilmiştir. Hızlı ve yoğun üretimlerde uzun çalışma süreleri boyunca yüksek verimlilik için tasarlanan KGK kodlama cihazları, üretim hatlarınızın sürekli çalışır durumda olmasını sağlar.

Kolay ve Pratik Menü Sistemi

Klavye ya da 10,4 inç dokunmatik renkli ekranı kullanarak üretim tarihi, son kullanma tarihi, parti no, barkod, logo ve ürün özelliklerinizi çok hızlı bir şekilde tasarlayarak ürün üzerine yazdırabilirsiniz. Ekranda, cihazda bulunan tüm yedek parça ve filtrelerin değişim prosedürleri detaylı bir şekilde görülebilir. Cihazı kullanan operatör, bu prosedürleri takip ederek teknik müdahaleleri kendisi yapabilir, böylece üretimin kesintisiz ve maksimum verimlilikte olmasını sağlar.

Çok Düşük Sarf Malzeme Tüketimi

Cihazlarda kullanılan tüm orijinal kimyasallar, KGK kodlama cihazlarının dünyanın en az sarf malzeme tüketimi sağlayan kodlama cihazları olması için özel bileşenlerle üretilmiştir.

Tüm KGK modelleri, tüm sistemin hava ile etkileşimini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sıcak ortamlarda kullanılan sarf malzemenin buharlaşması make-up back filter sistemi ile minimize edilmiştir. KGK, tüm inkjet modellerini Japon teknolojisiyle, hızlı ve yoğun üretimlerde minimum sarf malzeme tüketimi sağlayacak şekilde üretmekte ve bu özelliği ile tüm dünyada tanınmaktadır.

Mükemmel İç Tasarım

KGK kodlama cihazlarının sahip olduğu mükemmel iç tasarım, operatörün mürekkep sistemine kolaylıkla müdahale edilebimesini sağlamaktadır. Geniş iç hacim, tüm yedek parça ve filtrelere operatör müdahalelerinin kolaylıkla yapılmasını sağlayarak üretimde verimlilik kaybının önüne geçer.

Hava Kompresörü ile Tozdan Etkilenmeyen Yazıcı Kafa

Standart sisteme dahil olan mini hava kompresörü, yazıcı üniteye sürekli hava vererek dışarıdan gelebilecek toz, nem vb. etkenlerden korunma sağlar. Mini hava kompresörü sayesinde yazıcı ünite yüksek performansla kodlama yapar.

Uzun Duruşlarda Sistemin Belirli Aralıklarla Kendini Çalıştırması

Yüksek performansla çalışan KGK kodlama cihazları, uzun süreli üretim duruşlarında her gün otomatik olarak kendini çalıştırarak mürekkep viskozitesi ve tıkanma gibi sorunları engeller. Cihaz istenilen programa göre her gün 1 saat otomatik olarak çalışıp kapanır. Bu sistem, cihazın sürekli ve sorunsuz kodlama için hazırda beklemesine olanak tanır.

Mürekkep Akış Sisteminin Ekranda Görünmesi

Tüm mürekkep ve valf sistemi akış diyagramı çalışma anında ekranda görülebilir. Böylece valf ve mürekkep sistemindeki diğer elemanların performansları eşzamanlı olarak izlenebilir ve teknik müdahalenin kolaylıkla yapılabilmesi sağlanır. KGK cihazlarında bulunan çok sayıda sensör, ortam şartlarının gerçek zamanlı olarak algılanmasını; sıcaklık ve viskozite değişimlerinin anlık olarak denetlenmesini; bu sayede operatörün verileri ekranda görmesini sağlar.


Hareketli Gutter ile Otomatik Nozzle Kapatma Sistemi

KGK firması tarafından inkjet kodlama cihazlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan hareketli Gutter sistemi, Nozzle ve Gutter’in cihaz kapanırken birleşmesini sağlar ve sistemin hava alarak tıkanmasını engeller.

Gutter, cihaz kapatılırken mil üzerinde hareket ederek Nozzle ile birleşir. Bu sistem sayesinde inkjet kodlama cihazlarında genel olarak görülen Nozzle tıkanmaları ve mürekkep kuruması engellenir. Bu özel sistemin dünya genelinde tüm patent hakları Japon KGK Co.Ltd. firmasına aittir.