Videojet İçin Mürekkep ve Sıvılar

Videojet İçin En İyisi

Blackdot® Chemical Corporation yüksek kaliteli mürekkep ve sıvı bileşenleri aracılığıyla Videojet kodlama cihazlarınızda optimum yazıcı performansı elde edilir.

Hammadde tedarikçileri ile kurulan uzun süreli ilişkiler, yüksek sınıf kimyasalların seçilmesi gerektiği yönünde önemli bir deneyim kazandırmıştır. Blackdot mürekkep ve sıvılarının hammaddeleri yasal mevzuatlar, çevresel etkiler, sürdürülebilirlik ve etik üretim dikkate alınarak seçilir. Kaliteli ve yüksek sınıf hammaddelerle üretilen mürekkep ve diğer sıvılar, Videojet yazıcılarınızda istikrarlı ve yüksek performanslı bir sonuç elde etmenizi sağlar.

Mürekkep formülleri; kuruma süresi, yüzeyle olan etkileşim, silinmeme, kontrast, viskozite gibi Videojet cihazlarının performansını etkileyen birçok özellik dikkate alınarak laboratuvar ortamında yapılan testlerle oluşturulur ve her Videojet modeli için ayrı ayrı raporlanır. Bu parametrelerin müşterilerimizin kodlama işlemlerinde üretim süreçlerini doğrudan etkilediğinin farkındayız. Bu nedenle hammadde, üretim, analiz ve test aşamalarını titizlikle takip ediyoruz.

Blackdot® Mürekkep ve Sıvılar

Blackdot® laboratuvarlarında üretilen özel formüller sayesinde Videojet kodlama cihazlarında benzersiz bir çalışma performansı ve yüksek üretkenlik elde edilir.

Üretilen tüm sıvıların Videojet cihazlarındaki performansı satıcılara gönderilmeden önce dikkatle değerlendirilir ve sonuçlar bağımsız test laboratuvarlarında en gelişmiş ekipmanlar kullanılarak test edilir. Elde edilen veriler doğrultusunda sıvılar birçok farklı iyileştirme ve geliştirme çalışmalarıyla ideal ürün haline getirilir ve sonrasında Videojet müşterilerine sunulur.

Blackdot® Chemical laboratuvarları, sektörün yeni ihtiyaçlarını karşılamak ve her yüzey için farklı çözümler üretmek amacıyla ambalaj sektörünü ve Videojet kodlama cihazlarını yakından takip eder. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına önemli miktarda kaynak ayırarak Videojet kodlama cihazlarının mürekkep ve sıvı yelpazesini çok geniş tutmak amacıyla yeni formüller için çalışır.

Videojet İçin Blackdot® Kartuşları

Birçok ülkede Videojet kodlama cihazlarında yaygın olarak kullanılan Blackdot® mürekkep ve sıvılarıyla Videojet cihazlarınızın sürdürülebilirliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sıvılarımızın üretiminde operatör güvenliği ve çevresel etkileri göz önünde bulundurarak yerel yönetmeliklere ve endüstriyel standartlara uygun formüller ve üretim şekilleri oluşturuyoruz.

Çelik, alüminyum, cam, metal üzerine etkili yapışma özelliği gösteren mürekkepler, parafin ya da benzeri katmanlar kullanılan ambalajlara uygun mürekkepler, hızlı kuruyan ve yapışma özelliği yüksek mürekkepler, üretim aşamasında ortam ve sıvı kokularını çekme eğilimi gösteren gıda gibi ürünler için az kokulu ve gıdaya uygun mürekkepler gibi standart kullanım alanları bulunan sıvılar dışında farklı alanlarda özel ihtiyaçlara yönelik mürekkepler de üretilir.

Blackdot® Her Videojet Modeli İçin Farklı Mürekkepler Üretir

Blackdot mürekkepleri, 300’den fazla seçenekle Videojet kodlama cihazlarını kullanabileceğiniz her yüzey için farklı bileşenleri olan seçenekler sunar.

7x24
 • %100 Etanol bazlı çevreye uyumlu Ecoink mürekkepler,
 • Gıda ürünlerine uygulanan (FDA) ve AET ECC şartlarına uygun Food-Grade özel gıda mürekkepler,
 • Yüksek ısıya karşı dirençli mürekkepler,
 • Cam ve parlak yüzeylerden çıkmayan etkili mürekkepler,

 • Yüksek dayanıklılık için UV mürekkepler,
 • Güvenlik veya gizlilik için sadece UV ışığı altında okunabilen görünmez mürekkepler,
 • Koyu yüzeyler için yüksek kontrast ve yapışma sağlayan sarı, mavi, kırmızı ve beyaz pigmentli renkli mürekkepler,
 • HDPE, OPP, PP, PE, PVC, PA, kauçuk gibi sert ve zorlu yüzeylerde tutunabilen ve silinmeyen özel mürekkepler,
 • Geri dönüşümlü ürünler için kostik ile yıkandığında silinebilen alkali çözünebilir mürekkepler,
 • Isı işlemi görünce renk değişimi gereken yüzeyler için Termokromik mürekkepler,
 • Çevreye duyarlı su ve alkol bazlı mürekkepler,
 • Baskıdan sonra 1400°C'ye kadar okunabilen, ısıya dayanıklı mürekkepler.